תכנון פרישה

תהליך הפרישה, הינו מאורע משמעותי בחייו של כל אדם. הוא תהליך שמתחיל בשנות עבודתו של כל אדם ונמשך לאורך כל החיים. כידוע תוחלת החיים עולה משנה לשנה ועל כן תכנון כלכלי ומיסוי לקראת פרישה הינו צעד חשוב והכרחי לכל אדם. הפורשים שואפים להמשיך באותה רמת חיים אליה הורגלו ולכן הבנה והכוונה של איש מקצוע חוסכת ברוב המקרים תשלום מס מיותר ומאפשרת להם להגשים את תכניותיהם בחיי הפרישה.

 

במסגרת תכנון הפרישה נטפל בדברים הבאים:

  1. בדיקה של כלל הכספים שצברת לאורך השנים תוך התייחסות להיבטי מיסוי ולשינויים בחקיקה, הקיימים בהגיעך לגיל פרישה.
  2. ליווי הפורש לאורך כל התהליך מול רשויות המס לרבות מילוי טפסים .
  3. מיפוי התזרים הצפוי מכלל מקורות ההכנסה ביניהם מוצרי קצבה והון והכנסות חודשיות ממקורות נוספים והתאמתם לשימושים השוטפים והחד פעמיים.
  4. יישום ההמלצות ובניית תכנית אופטימלית אשר תבטיח לך לחיות את החיים שאתה רוצה.

 

תכנון הפרישה מטרתו ללוות אותך מרגע החלטה על פרישה, ליווי מול הגופים הפיננסיים והרשויות השונות, קבלת ההחלטות הנכונות ביותר עבורך ועבור משפחתך, יישום התכנית ומעקב תקופתי על התאמת התכנון למציאות והצרכים המשתנים שלך.

 

סיפורים מהשטח:

משה בן 67, פורש מהתעשייה הביטחונית פנה למשרדנו, לאחר שעבר ייעוץ פרישה במסגרת עבודתו, פנה ל"פידלטי" לטובת חוות דעת שנייה על מנת להבטיח שמיצה את כלל הזכויות המגיעות לו במסגרת פרישתו מהעבודה. משה הגיע אלינו עם המלצה למשיכת הפיצויים באופן חד פעמי ע"פ הפטור הקיים וזאת לאור בקשתו למשיכה של כלל הכספים האפשריים. במסגרת הבדיקה שביצענו עבורו ראינו כי למשה קיימת יתרת נכסים הוניים אשר מספיקה למימוש תכניותיו החד פעמיות ועל כן אינו נזקק למשיכת כספי הפיצויים בצורה חד פעמית. לאור העובדה שתכנון פרישה בחברת "פידלטי" לוקח בחשבון את כלל הכספים של הלקוח, הצלחנו לחסוך למשה כ- 50 אלף ₪ מתשלום מס מיותר. 

 

שלמה בן 61, פורש מתעשיית התרופות בה עבד כ- 35 שנה, פנה למשרדנו, לאור פרישה מוקדמת בה הוצע לו מענק חד פעמי, בנוסף לכספי פיצויים שנצברו לו לאורך השנים בפוליסות ביטוחי המנהלים השונות. שלמה חיפש את האפשרות הטובה ביותר עבורו למקסום הכספים שלו בפרישה תוך הצבת יעד של 20,000 ₪ קצבה חודשית. במסגרת קרן הפנסיה של שלמה הייתה צפויה פנסיה חודשית של כ- 15,000 ₪ ועוד כ- 15,000 ₪  בפוליסות ביטוחי המנהלים שקיימות לו ועוד מענק פרישה הנמדד על כ- 1.5 מיליון ₪ שלא היה חלק מחוב ותק הפיצויים שלו. ביצענו עבורו פריסת מס מלאה של 6 שנים ועל מנת לחסוך במיסוי המלצנו לו לבצע רצף קצבה על כל כספי הפיצויים בפוליסות ביטוחי המנהלים השונות על מנת לא לשלם מס שולי מקסימלי (עד לסיום הפריסה שלו בגיל 67). מכספי ההון שהתקבלו מהמענק פרישה יצרנו לו תכנית באחת מחברות הביטוח אשר תספק לו הכנסה חודשית של כ-5000 ₪ ובכך הגענו ליעד ששלמה הציב בפנינו וחסכנו עבורו תשלום מס שולי מקסימלי על כספי הקצבה מהפוליסות ביטוחי מנהלים הקיימות. בגיל 67 שלמה יתחיל לקבל קצבה חודשית מאותם פוליסות עם תשלום מס שולי נמוך בהרבה